Autor Wątek: Brudna matryca LCD - czym czyścić ?  (Przeczytany 1474 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bodzio2

• *
  • Pomógł 8
Brudna matryca LCD - czym czyścić ?
« dnia: 17 - Listopad - 2012 - 11:30:22 »
Czy ktoś z Was ma jakiś konkretny patent na czyszczenie matryc LCD w telewizorach, oraz komputerach?.
W internecie szukałem tej informacji, ale jest dużo sprzecznych wypowiedzi na ten temat.

Jedni twierdzą że zwykłą szmatką, taką do czyszczenia okularów, inni to samo tylko dodatkowo zwilżyć tę szmatkę czystą wodą.
Nawet były propozycje, jakimiś sprejami które można kupić w sklepach, ale znowu inni twierdzą że może dojść do uszkodzenia matrycy.

Posiadam telewizor Philpsa, na stronie producenta jest podane że matrycę należy czyścić szmatką mikrofibrą bez żadnych płynów, a jeśli są ślady palcowania, to specjalnym płynem pod nazwą producenta, czyli Philips ...

U mnie  mieszkaniu na parterze strasznie się kurzy, i praktycznie dwa razy dziennie muszę czyścić matrycę TV, oraz komputera, czyszczę szmatką do okularów, ale jednak nie można ściągnąć kurzu całkowicie jest to denerwujące, jak Wy sobie radzicie z tym problemem? ...

:breakcomp:

Offline pretor

• *
  • Pomógł 17
Odp: Brudna matryca LCD - czym czyścić?.
« Odpowiedź #1 dnia: 17 - Listopad - 2012 - 12:15:31 »
Na co dzień używam:

- do zwykłego kurzu i paprochów - pędzelek (może być do makijażu lub specjalny kupiony w zestawie z płynem i ściereczka)

- raz na tydzień lub częściej ( w zależności od zaplucia ekranu), używam szmatki i płynu z kompletu do czyszczenia matryc LCD

Mam podobny zestaw jak na tej aukcji, ale zakupiony chyba w naszym Carrefourze.

Zestaw E5 Zestaw do czyszczenia ekranów LCD/LED/OLED/PLASMA

Mam go już drugi rok i używam do 3 komputerów, więc cena przy zakupie nie gra raczej roli ;-)

Offline bodzio2

• *
  • Pomógł 8
Odp: Brudna matryca LCD - czym czyścić?.
« Odpowiedź #2 dnia: 17 - Listopad - 2012 - 12:26:05 »
Dziękuje bardzo za informację, muszę sobie sprawić taki zestaw +  :ok:

Tagi wątku: