Autor Wątek: Twarda woda w kranie i wszechobecny kamień - jak z tym walczyć?  (Przeczytany 3437 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Basia

• *
  • Pomógł 0
Twarda woda w kranie i wszechobecny kamień - jak z tym walczyć?
« dnia: 14 - Marzec - 2016 - 09:52:40 »
Dzień dobry Kędzierzyn-Koźle  :)
Panie i panowie potrzebuję rady odnośnie twardej wody w kędzierzyńskich kranach i wszechobecnego kamienia w naszych czajnikach, pralkach i wszystkim co ma styczność z wodą z kranu. Praktycznie nie ma tygodnia abym nie musiała czyścić czajnika z grubego osadu kamiennego, nie wspomnę o kranach i bateriach prysznicowych. Wszędzie kamień i gruby osad z piasku czy innych zanieczyszczeń.
Jak z tym walczyć, założyć jakieś filtry uzdatniacze? Tylko jakie, bo nie znam się na tym wcale. Nie ukrywam że interesują mnie najtańsze rozwiązania, na wydanie tysięcy na stację uzdatniania i filtrowania wody najzwyczajniej mnie nie stać.
Pomożecie kobiecie  :question:

Offline Borowiecka

• *
  • Pomógł 0
Odp: Twarda woda w kranie i wszechobecny kamień - jak z tym walczyć?
« Odpowiedź #1 dnia: 15 - Marzec - 2016 - 10:04:53 »
Cześć, witaj w gronie osób, którym doskwiera nasza kędzierzyńska kranówka. Mam dokładnie takie same odczucia jak Ty. Z tym, że ja dużo wcześniej podjęłam już pewne kroki odnośnie poprawy tej sytuacji ;). Kupiłam właśnie wspomniany przez Ciebie zmiękczacz wody, taki na cały dom nie wydając na niego milionów monet. Wszystkie problemy jak ręką odjął.

Offline szczepanieck

• *
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #2 dnia: 18 - Marzec - 2016 - 07:47:25 »
Kupiłam właśnie wspomniany przez Ciebie zmiękczacz wody, taki na cały dom nie wydając na niego milionów monet.
Czy mogłabyś opisać co to za system i jak się sprawuje ?

Offline bodzio2

• *
  • Pomógł 8
« Odpowiedź #3 dnia: 18 - Marzec - 2016 - 09:00:42 »
Ja aby choć trochę zapobiec tym problemom zaopatrzyłem się w dzbanek filtrujący, teraz kamienia w czajniku nie mam, kawa i herbata jest również smaczniejsza, zanim wleję wodę do czajnika to przechodzi właśnie przez ten dzbanek filtrujący. Wiadomo że nie da się całkowicie zlikwidować tego problemu w mieszkaniu, ale można choć trochę temu zaradzić, dzbanek posiadam już rok czasu i muszę powiedzieć że spisuje się bardzo dobrze. Można kupić dzbanki różnych producentów, nie są zbytni drogie, filterki do nich są ogólnie dostępne nie ma problemu z zakupem, dzbanek można już kupić w marketach lub necie na allegro za 37 zł z wysyłką są nawet tańsze, a jeden filterek wystarcza na 1,5 m-ca normalnego użytkowania ...

Offline Borowiecka

• *
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #4 dnia: 24 - Marzec - 2016 - 16:52:54 »
Kupiłam właśnie wspomniany przez Ciebie zmiękczacz wody, taki na cały dom nie wydając na niego milionów monet.
Czy mogłabyś opisać co to za system i jak się sprawuje ?

Oczywiście, nie ma problemu to zmiękczacz, który jest produkcji hiszpańskiej a z polskiej, oficjalnej dystrybucji taki jak tu: http://www.filtry-do-wody.info/zmiekczacze-wody-z-polskiej-dystrybucji/. Jak to mówi mój młodszy syn: spoko opcja ;)

Offline rybkat

• *
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #5 dnia: 19 - Wrzesień - 2016 - 11:34:54 »
Ja mam specjalny dzbanek do filtrowania wody, który stoi obok czajnika. Jest on cały czas pełny i to z niego uzupełniam wodę przed gotowaniem. Tak pozbyłem się problemu z kamieniem w czajniku, a na inne to jeszcze nie mam pomysłu  :curve:

Offline TeddyRex

• *
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #6 dnia: 28 - Marzec - 2017 - 16:05:51 »
Ja mam specjalny dzbanek do filtrowania wody, który stoi obok czajnika. Jest on cały czas pełny i to z niego uzupełniam wodę przed gotowaniem. Tak pozbyłem się problemu z kamieniem w czajniku, a na inne to jeszcze nie mam pomysłu  :curve:

Rybkat ale to tylko pozorne naprawienie problemu :( Zrób sobie test i zbadaj wodę z tego dzbanka - szybko przekonasz się, że dalej jest twarda... Na problem twardej wody u nas w mieście to już chyba tylko zmiękczacze...  ::)

Offline janusz07

• *
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #7 dnia: 16 - Kwiecień - 2017 - 13:18:20 »
Wyjaśnienia Miejskich Wodociągów, odnośnie twardej wody w Kędzierzynie-Koźlu:  http://kk24.pl/co-z-ta-twarda-woda-wyjasniaja-miejskie-wodociagi-i-kanalizacja-w-kedzierzynie-kozlu

Podziękował: Pedro

Offline motylek30

• *
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #8 dnia: 22 - Maj - 2017 - 12:18:49 »
najlepiek kupic specjalny filtr montowany do kranu w domu albo chociaz dzbanek z filtrem odkamienijacym i po klopocie

Offline jadzik

• *
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #9 dnia: 27 - Maj - 2017 - 12:17:01 »
Ta woda w naszych kędzierzyńskich kranach ma lepszy skład mineralny niż większość wód mineralnych w sklepach. A filtry warto zakładać na dolocie do pralki i zmywarki a nie na kranie w kuchni. Bo wbrew obiegowym opinią to właśnie woda z kranu z dużą ilością wapnia i innych minerałów, jest zdrowsza od tej przefiltrowanej (wykastrowanej z minerałów).  Picie dużej ilości wody pozbawionej wartościowych dla zdrowia minerałów powoduje wypłukiwanie z organizmu właśnie tych minerałów z których 'wykastrowaliśmy" naszą wodę w kranie. W ekstremalnych warunkach w takim przypadku może dojść nawet do śmierci. 

Offline TeddyRex

• *
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #10 dnia: 29 - Maj - 2017 - 09:05:41 »
najlepiek kupic specjalny filtr montowany do kranu w domu albo chociaz dzbanek z filtrem odkamienijacym i po klopocie
Dzbanek niestety nic nie daje na tak twardą wodę jak z kędzierzyńskich wodociągów.  :curve: jak ktoś nie wierzy to polecam sprawdzić kropelkowym testerem wody, wynik prawie się nie zmienia. Filtr to faktycznie dobre rozwiązanie a najlepiej zmiękczacz, nie filtr narurowy. Dla tych, którym zależy na ochronie agd polecam zmiękczacze kompaktowe, a tym, którym przeszkadza smak wody pitnej - odwróconą osmozę. Trzeba tylko pamiętać, że ta ostatnia wyjaławia wodę, więc najlepiej kupić model z wkładem rewitalizującym.

Offline albert

• *
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #11 dnia: 30 - Lipiec - 2017 - 16:26:54 »
Są do tego filtry

Offline janusz07

• *
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #12 dnia: 01 - Sierpień - 2017 - 09:57:38 »
Tak naprawdę to zawartość pozytywnych mikroelementów w wodzie z kranu jest dużo większa niż w najtańszych wodach mineralnych w sklepach i picie jej w czasie upałów jest mądrzejszym wyborem. Wapń z wody z kranu jest szkodliwy dla urządzeń elektrycznych podgrzewających wodę w domu ale nie dla organizmu ludzkiego.

Offline oknoband

• *
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #13 dnia: 20 - Styczeń - 2018 - 16:29:01 »
Jest kilka metod redukcji twardości wody w środowisku domowym. Najczęściej wykorzystywane w tym celu są dzbanki filtrujące wodę. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie, ponieważ wydajność wkładów dzbankowych jest niewielka, a na przefiltrowaną wodę trzeba długo czekać. Lepszym rozwiązaniem jest odwrócona osmoza.

Filtr osmotyczny usuwa z wody wszystkie zanieczyszczenia i całkowicie zmiękcza wodę. Montuje się go w szafce pod zlewozmywakiem w kuchni.

Offline edyta

• *
  • Pomógł 0
« Odpowiedź #14 dnia: 27 - Styczeń - 2018 - 08:51:21 »
Od paru lat mieszkam w Holandii i tutaj jest z tym rożnie, czasami kamienia nie było wcale innym razem było go bardzo dużo. Parę razy zmieniałam miejsce zamieszkania i stąd te różnice. Teraz mieszkam od dłuższego czasu w jednym miejscu i u mnie (u sąsiadów też), kamienia jest tyle że po tygodniu w czajniku widać już sporą warstwę. Do czyszczenia używam kwasku cytrynowego i jakoś z tym żyję.
Z moich obserwacji wynika że tutaj nikt ze znajomych nie przejmuje się tym bardzo a wodę z kranu piją wszyscy i nikt nie głupieje z mineralkami tak jak w Polsce.

Tagi wątku: