Ankieta

Twoim zdaniem - zakaz handlu w niedzielę?

Autor Wątek: [Sonda] Czy jesteś za zakazem handlu w niedzielę?  (Przeczytany 10839 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

huba17

Odp: Czy jesteś za zakazem handlu w niedzielę?
« Odpowiedź #15 dnia: 12 - Czerwiec - 2013 - 16:31:23 »
Nie: dla zakazu handlu w niedzielę. Lubię robić zakupy w dni wolne od pracy, w tygodniu nie mam na to za wiele czasu. Jest to dla mnie duża wygoda i ciężko było by z tego zrezygnować.

Tak, to poważny powód  :devilwink:

Offline pretor

« Odpowiedź #16 dnia: 12 - Czerwiec - 2013 - 17:54:57 »
Każdy ma swoje zdanie i racje, ale najważniejsze są racje poszkodowanych pracowników...to ich stronę powinno trzymać całe społeczeństwo.

Offline Basia

• *
« Odpowiedź #17 dnia: 30 - Kwiecień - 2014 - 09:51:00 »
Moja mam pracuje prawie w każdą niedzielę w kozielskim markecie i jest bardzo to pracą zmęczona. Płacą jej tak jak w tygodniu a za ta niedzielę ma jeden wolny dzień w ciągu całego tygodnia. Chciała bym aby była w niedziele w domu a nie tyrała na kapitalistę z zachodu.

zagłosowałam na nie.

mam tak samo  :confused:
głosuję na nie

Offline bodzio2

« Odpowiedź #18 dnia: 30 - Kwiecień - 2014 - 15:35:36 »
Temat nieaktualny - sejm 21.03.2014 r. odrzucił projekt ustawy ...

Przeczytaj wiecej ...

Offline Matfij

• *
« Odpowiedź #19 dnia: 30 - Kwiecień - 2014 - 16:39:41 »
Bardzo roztropnie.
Ostatecznie jeszcze nikt, nikomu nie nakazuje w niedzielę biegać za koszykiem.

Offline BogusiaS

• *
Odp: [Sonda] Czy jesteś za zakazem handlu w niedzielę?
« Odpowiedź #20 dnia: 06 - Maj - 2015 - 13:33:15 »
Ja jestem za zakazem handlu dużych dyskontów spożywczych - cała reszta powinna funkcjonować w niedziele.
Uważam, że w niedziele powinny być otwarte wszelkie punkty rozrywki, czyli restauracje, kawiarnie, puby i punkty zabaw dla dzieci. Wolny weekend należy się każdemu. Jeśli chodzi o całą resztę to mamy takie czasy, że zakupy przez internet są standardem. Także w sobote jak się okaże, że zepsuła się wieczorem pralka to kupie na electro.pl w niedziele. Dowóz do domu gratis i cała filozofia zakupów. Zero stresu i marnowania czasu w marketach. Dzieci będą wdzięczne za wspólne chwile w domu czy na placu zabaw, a nie godziny spędzone w sieciówce i nerwówka.

Offline albert

• *
« Odpowiedź #21 dnia: 02 - Grudzień - 2015 - 16:24:16 »
Tak, prócz małych spożywczych.

Offline cezary47

« Odpowiedź #22 dnia: 03 - Grudzień - 2015 - 11:06:17 »
Myślę że problem nie leży w tym czy pracownicy niedzielni chcą czy nie chcą iść do pracy. Sednem sprawy jest za niskie wynagrodzenie za niedzielę. Za wolny dzień od pracy powinna byś minimalna stawka ustawowa, z góry narzucająca np. 20 zł za godz. i nie było by chyba malkontentów.

Offline monia33

• *
« Odpowiedź #23 dnia: 18 - Czerwiec - 2016 - 20:59:13 »
Ja osobiście jestem za zakazem , dlaczego osoby pracujące w handlu sprzedając np. zabawki  muszą pracować w niedziele a osoby z różnych placówek mają ten dzień wolny ? nie jest to fair

Offline beno

• *
« Odpowiedź #24 dnia: 20 - Czerwiec - 2016 - 13:32:53 »
Zakaz handlu w niedzielę i święta to totalna głupota. Wystarczy ustawa o odpowiednio wysokim ale minimalnym wynagrodzeniu w takie dni i ludzie sami będą chcieli pracować. Nikt ich nie będzie musiał zmuszać do przyjścia w niedzielę czy święta jak w ten dzień będą mieli 300% wynagrodzenia z normalnego dnia pracy.

Offline Agmos

• *
« Odpowiedź #25 dnia: 30 - Listopad - 2016 - 12:22:50 »
Oczywiscie wolał bym otwarte ale dla dobra Polaków i Polskiej gospodarki lepiej aby były zamknięte :)
Jestem za zakazem!

Offline mała13

« Odpowiedź #26 dnia: 04 - Czerwiec - 2017 - 19:04:57 »
Dzisiejszej niedzieli mamy zamknięte wszystkie duże sklepy i galerie. To taki test przed wprowadzeniem całkowitego zakazu handlu w niedzielę :evil:

Offline bodzio2

« Odpowiedź #27 dnia: 05 - Czerwiec - 2017 - 08:40:56 »
Dzisiejszej niedzieli mamy zamknięte wszystkie duże sklepy i galerie.
Na 4 czerwca przypadają Zielone Świątki, jest to ustawowo dzień wolny od pracy.Co do całkowitego zakazu handlu w niedzielę to jeszcze trzeba poczekać, pomysły są różne, ale jak na razie nie ma konkretów, bo projekt ustawy jest nadal dyskutowany przez stronę społeczną i rządową.

Offline baren

• *
« Odpowiedź #28 dnia: 05 - Wrzesień - 2017 - 11:12:39 »
Nie jestem za zakazem handlu w niedzielę. Uważam że każdy pracownik powinien mieć zagwarantowane 2 soboty i 2 niedziele wolne w miesiącu a te sklepy które chcą pracować w  wolne dni powinny same to sobie regulować. Za pracę w wolne ustawowo soboty i niedziele pracownik powinien dostawać 200% normalnego wynagrodzenia, zawsze i bez wyjątków.   

Offline Zhuo

• *
« Odpowiedź #29 dnia: 07 - Wrzesień - 2017 - 09:57:04 »
To prawda, niech podniosą stawkę.

//Podrzucanie linków do stron komercyjnych skutkuje Banem//

Tagi wątku: